כנס האינטרנט והמובייל הגלובלי מגיע לת”א ויסביר למה כדאי לחדור לשוק הסיני

Darren Li News

השנה היא שנת 2017. ללא פחות מ-700 מיליון סינים אין אינטרנט. כן, קראתם נכון. לא תוכלו לתייג אותם ברשתות החברתיות, לא יתאפשר לכם לשלוח להם מייל ובטח שאין לכם סיכוי למכור להם גבישים מים המלח דרך איביי. הם מנותקים, חסרי יכולת לתקשר עם ג’וזף מסן פרנסיסקו, חוסה מברצלונה או יוסי מנהריה. זו המציאות במדינה בה 700 מיליון הם בסך הכל חצי מהאוכלוסיה, ושרידי הקומוניזם עדיין מופיעים בפינות רחוב.

אבל סין רוצה לשנות את המצב. בחסות הזינוק המטאורי של הכלכלה המקומית, הממשלה מתכוונת להקצות סכומי כסף אסטרונומיים כדי שהאינטרנט יגיע לכמה שיותר אנשים. היא הקימה את הקרן האדמיניסטרטיבית לסייבר של משרד האוצר הסיני והזרימה אליה 100 מיליארד יואן, שהם 14.6 מיליארד דולר, מתוך כוונה לפתח את הסקטור המקוון במדינה. אבל זה עוד כלום לעומת 1.2 טריליון יואן, 170 מיליארד דולר (מספיק כדי לרכוש 1,196 מטוסי -F35), שאמורים לשמש להקמת תשתיות תקשורת שיביאו את אותם 700 מיליון אנשים אל המאה ה-21.

המהלך הזה עומד בניגוד גמור למדיניות הצנזורה האינטרנטית בסין, זו שהפכה אתרים כמו גוגל, יוטיוב וטוויטר לחסומים. הממשלה הסינית רוצה לחשוף את הציבור לאינטרנט, אבל רק לתכנים שהיא קובעת. זו אמנם מדיניות קשה לעיכול עבור העולם המערבי, אבל לפחות המהלך הזה הוא צעד בכיוון הנכון.

הוא גם עומד בניגוד גמור לתחזיות של אנליסטים, לפיהם הכלכלה הסינית עומדת בפני נסיגה, דווקא אחרי הזינוק המטאורי שגרם לה לאיים על הכלכלה האמריקנית. למה? דונלד טראמפ. האיש שלא מסוגל לעבור יממה בלי לעצבן מדינה כלשהי, חותר לעבר מלחמת סחר עם סין. אחרי שנים בהן שתי המעצמות שמרו על סטטוס קוו, הנשיא הנכנס והשערורייתי של ארה”ב מתכוון להעלות את המכס על סחורות סיניות.

אלא שבסין לא מתרגשים מטראמפ. “אנחנו לא מעוניינים במלחמת סחר – אף אחד לא ייצא ממנה מנצח”, אמר לאחרונה נשיא המדינה, שי ג’ינפינג. למרות האיום הכתום מארה”ב, הסינים נעים קדימה. לא רק שהמדינה משקיעה בפיתוח התשתיות בבית, היא ממשיכה לעודד את ההשקעה בסטארט-אפים ברחבי העולם, ובמיוחד בישראל.

בשנים האחרונות, עוד ועוד חברות הזנק ישראליות נרכשות או זוכות להשקעה מצד חברות סיניות, והקצב עולה בשיעור של 50 אחוזים מדי שנה. מדובר בעסקאות בהן שני הצדדים מרוויחים – סין מבססת את מעמדה כמעצמת טכנולוגיה, ישראל ממשיכה לייצר פיתוחים שהופכים אותה לשחקנית מרכזית בעולם ההייטק. וכשלוקחים בחשבון את התשתית שהולכת להיבנות בסין, מבינים שזו רק ההתחלה.

תחשבו על זה כך: 700 מיליון בני אדם שיזכו להתחבר לראשונה לאינטרנט, הם למעשה 700 מיליון לקוחות חדשים. במונחים עסקיים, זה מכרה זהב. אם יש זמן נכון לחדור לשוק הסיני, הזמן הזה הוא ההווה.

את הבהלה לזהב הזה כבר החלו עשרות חברות וסטארט-אפים ישראליים, שזיהו את הפוטנציאל והחלו להרוויח. רוצים לדעת איך גם אתם יכולים ליהנות מהאפשרויות הסיניות? ב-22 במרץ יגיע להאנגר 11 בת”א GMIC,כנס המובייל והאינטרנט הסיני הגדול בעולם, שמדלג בין 8 מדינות והשנה בחר להתחיל את הסבב בישראל. לרכישת כרטיסים-tickets-achieve-explore-dream-aviv-tel-https://www.eventbrite.com/e/gmic :29885673855?aff=efbeventtix