סין משתלטת על שוק הטלפונים, ובכנס המובייל והאינטרנט הגלובלי תוכלו להבין למה

Darren Li News

פעם כולנו דיברנו בנוקיה, מוטורולה או מירס. אחר כך בלאקברי סחפה את העולם. ואז אייפון וסמסונג הפכו לשליטות בתחום הטלפונים. אבל העתיד? הוא מדבר סינית.

בעצם למה עתיד? כבר עכשיו יצרניות הסמארטפונים הסיניות מוכרות הכי הרבה מכשירי אנדרואיד בעולם, ולא רק למיליארד סינים שלא טועים. יותר ויותר צרכנים במערב זנחו את האייפון, זרקו את הסמסונג והחליפו אותם ב Huawei OnePlus,-או Xiaomi.

בשנת 2016, שבעה מתוך עשרת מכשירי האנדרואיד הנמכרים ביותר בעולם היו תוצרת סין. שמונה, אם אתם רוצים לכלול גם את אסוס הטייוואנית. שני המקומות הנוספים ברשימה שמורים לסמסונג.

המלכה הבלתי מעורערת של השוק היא Xiaomi, שחמישה מכשירים שלה מפארים את הטופ 10. בפסגת הרשימה נמצא 3, Note Redmi Xiaomiעם נתח שוק של 6.26%. במקום השני? עוד מכשיר של 5, Mi Xiaomi,עם נתח שוק של 5.02%. רק כדי להבין כמה זה הרבה, רק לעוד מכשיר אחד יש נתח שוק של יותר מ-1.72% (edge S7 Galaxy).

כפי שאפשר להעריך, החברות הסיניות מתבססות על מכירות גבוהות בתוך המולדת, שם הן נהנות מכמות בלתי נדלית של לקוחות. אבל תטעו אם תחשבו שזה כל הסיפור. הרי עד לפני שנים בודדות, מעטים ידעו בכלל על קיומן. הסוד הוא בחדירה לשווקים חדשים.

3 Note Redmi Xiaomiאמנם לא מצליח עדיין להתחרות במכירות של מכשירי סמסונג בארצות הברית, אבל הוא התמקם יפה במקום השישי אצל הדוד דונלד. גם OnePlusנמצא ברשימה, וזו רק ההתחלה. יותר ויותר לקוחות מבינים שהמכשירים הסינים מספקים את הסחורה בעלות זולה במיוחד, מה שמאלץ את היצרניות הוותיקות בשוק לתכנן מסלול מחדש.

לפי מגזין Now, Gadgetsשלוש היצרניות הגדולות בעולם לשנת 2017,אחרי סמסונג ואפל, הן Xiaomi Oppo, wei,Huaהסיניות. בשנים הבאות הסדר הזה עוד יכול להתהפך. כבר בשנה החולפת, אפל סבלה מצניחה של 14% במכירות האייפונים בעולם, וגם בסמסונג חוו ירידה. אמנם סמסונג הקוריאנית ואפל האמריקנית מחזיקות עדיין בשליש ממכירות הטלפונים בעולם, אבל ארבע החברות הסיניות שאחריהן ברשימה מחזיקות בנתח דומה בגודלו.

המתחרה הגדולה ביותר לשתי הענקיות העולמיות, היא לא Xiaomiאלא Huawei. מה הסוד שלה? אחרי שנים בהן חברות מערביות ויפניות שלטו ברוב הפטנטים בתחום הסלולר , Huaweiזינקה קדימה בהשתלטות על פטנטים עבור מכשירי G4 ובכך סידרה לעצמה יתרון משמעותי בפיתוח מכשירים בשנים האחרונות.

ובסין לא קופאים על השמרים. המדינה משקיעה סכומי כסף אדירים כדי לקדם פיתוח הטכנולוגיה שתביא לעולם את הדור הבא, G5. במדינה מעריכים שעד שנת 2022 יהיה שימוש מסחרי במכשירים תומכי G5, ואם המפתחים הסיניים ינצחו את מתחריהם משאר העולם במירוץ הזה, המהפכה תושלם.

רוצים לשמוע עוד בנושא? הגיעו לכנס Aviv Tel GMICב-22 במרץ בהאנגר 11 בת”א. לרכישת כרטיסים:

https://www.eventbrite.com/e/gmic-tel-aviv-dream-explore-achieve-tickets-29885673855?aff=efbeventtix